O Nas Kontakt Aktualności Lokalizacja i dojazd Regulamin zwiedzania Regulamin Muzeum Gazownictwa
Aktualna wystawa Maszyny i urządzenia XIX wieku Piece i grzejniki Gazomierze i liczniki Latarnie gazowe Planowana wystawa Wirtualna wycieczka panoramiczna
Gaz źródłem światła Historia Gazownictwa Spotkania muzealne Publikacje z archiwum Wolskie rogatki 2015. Dzień otwarty w Muzeum Gazownictwa 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Medal pamiątkowy Siatka i palnik lampy gazowej Koncesja z 1856 r. Wspomnienia Hymn Górniczy Wydawnictwa Kalendarium

MUZEUM GAZOWNICTWA

REGULAMIN ZWIEDZANIA MUZEUM GAZOWNICTWA W WARSZAWIE

 

I. INFORMACJE OGÓLNE:

 1. Muzeum jest otwarte dla zwiedzających w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 14.00
 2. Ostatnie wejście: na godzinę przed zamknięciem ekspozycji.
 3. Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania ekspozycji stałej i wystaw czasowych, organizowanych w dni wolne od pracy (soboty – niedziele) zamieszczane są na stronie internetowej muzeum.
 4. Wstęp do Muzeum dla zwiedzających jest bezpłatny, w godzinach otwarcia ekspozycji.
   

II. PRZEPISY PORZĄDKOWE:

 1. Muzeum można zwiedzać indywidualnie (bez przewodnika) lub w grupach (grupy liczące co najmniej 5 osób) zwiedzają muzeum z przewodnikiem.
 2. Podstawą wejścia dla zwiedzających indywidualnie na ekspozycję muzealną do Muzeum, jest uzyskanie przepustki, wystawianej przez Służby Ochrony (na portierni).
 3. Organizator grupy, zobowiązany jest do wcześniejszego zgłoszenia grupy w sekretariacie Muzeum (telefonicznie, faksem lub e-mail) i uzyskania potwierdzenia terminu rezerwacji na zwiedzania Muzeum i wejście na teren PGNiG SA (zgodnie z obowiązującą procedurą).
 4. Grupa zorganizowana wchodząca do muzeum, nie może liczyć więcej niż 40 osób.
 5. Czas zwiedzania Muzeum przez grupy zorganizowane – ok. 90 minut (spacer główną aleją po terenie otaczającym Muzeum, krótki film historyczny i zwiedzanie ekspozycji muzealnej).
 6. Zabrania się wstępu do Muzeum osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób, który zagraża bezpieczeństwu zbiorów, zakłóca porządek zwiedzania, narusza przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.
 7. Zdjęcia i filmy amatorskie można wykonywać po wcześniejszym zgłoszeniu, bez użycia statywu oraz wszelkiego rodzaju dodatkowych źródeł światła.
 8. Wykonane zdjęcia i materiały filmowe mogą być przeznaczone wyłącznie do użytku prywatnego, nie zezwala się na ich dalsze publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody Muzeum.
 9. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem: tel. 22 691 85 23 lub faksu 22 691 85 79.
   

III. ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

 1. Muzeum Gazownictwa wyposażone jest w instalację monitoringu, a teren PGNiG SA i otoczenie Muzeum, chronione jest przez Wewnętrzne Służby Ochrony.
 2. Zwiedzający zobowiązani są do przestrzega procedury związanej z ochroną osób i mienia (pobrania przepustki) i wykonywania poleceń wydawanych przez pracowników służb ochrony.
 3. Podczas zwiedzania należy stosować się do uwag i zaleceń obsługi Muzeum.

 

 

Home  |  Aktualności  |  O Nas  |  Oferta  |  Kontakt  |  Mapa strony  |  Projekt i wykonanie: Newtopia