Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty

Muzeum Gazownictwa zaprasza dzieci z rodzicami na kreatywne spędzenie wakacji.  Okazją do tego jest siódma edycja wakacyjnej przygody z grą „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty”, która potrwa od 19 czerwca do 10 września 2017 roku.

Tematem tegorocznej zabawy jest opieka zdrowotna i moda na zdrowie w Warszawie na przestrzeni wieków, a jej motyw przewodni to hasło „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Zabawa realizowana jest we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury oraz muzeami z Legionowa, Sulejówka i Żyrardowa. Na jej potrzeby stworzyliśmy w tym roku nową stronę internetową www.razdwatrzywarszawiak.pl, z której za darmo można pobrać karty zadań. Znajdują się na nich łamigłówki i ciekawostki dotyczące historii naszego miasta. Gracze po wydrukowaniu kart zaczynają zabawę udając się do współtworzących projekt placówek. Wszystkim dzieciom, które poprawnie wykonają zadania w wymaganej liczbie instytucji, wręczane są nagrody podczas gali finałowej.

Projekt został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta m.st. Warszawy, a w minionym roku otrzymał Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016.

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Kordegarda Galeria Sztuki Narodowego Centrum Kultury, Miejski Ogród Zoologiczny, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Pragi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential i Zamek Królewski w Warszawie.

Muzeum Gazownictwa czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.30 oprócz: 28 czerwca, 3, 10 i 11 lipca oraz 15 sierpnia. Przed wizytą prosimy o upewnienie się, że tego dnia muzeum na pewno będzie otwarte – informacji udzielamy pod numerem telefonu: 22 5894241 lub 22 5894869. Wstęp jest bezpłatny, osoby dorosłe prosimy o zabranie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem.