NEWS
2012.04.18

W weekend 19/20 maja 2012r. Warszawa po raz 9 zaprasza na Noc Muzeów. Muzeum Gazownictwa otwiera swoje drzwi w godzinach 19:00 – 1:00 i zaprasza wszystkich zainteresowanych na spacer po zabytkowym terenie Gazowni Warszawskiej w otoczeniu architektury przemysłowej z przełomu XIX wieku, oświetlonej blaskiem latarni gazowych.

Aby przeczytać, kliknij tu »
NEWS
2012.01.03

Z okazji Jubileuszu 155-lecia „Gazowni Warszawskiej” Muzeum Gazownictwa w Warszawie otwiera stały konkurs na „dokument historyczny” związany z wiedzą pozwalającą na ponowne odkrycie bogatej i zapomnianej historii Gazowni i jej wpływu na dziedzictwo kultury materialnej Warszawy. Wystarczy, że wyślesz archiwalne zdjęcie lub ...